ЯК РОЗРАХУВАТИ ПЕРЕТИН КАБЕЛЮ?
Будь перерізу кабель потрібен для навантаження, наприклад, в 8кВт. Існують довідкові таблиці, в яких вказується яке перетин алюмінієвої або мідної жили необхідно для певного навантаження. Але для простоти більшість електриків використовують просту формулу: перетин мідного кабелю в 1 мм2 може пропустити через себе 10А або 2,2 кВт (потужність = 10А х 220В). Таким чином, навантаження на 8кВт в амперах складе 36А (навантаження=8кВт/220В), а для такої кількості струму достатньо буде кабелю перетином 4мм2. Даний розрахунок більш - менш коректний для кабелів перетином не більше 6 мм2. Для великих перерізів все-таки необхідні таблиці "Про допустимих струмових навантаженнях". При однаковому навантаженні перетин алюмінієвого кабелю має бути приблизно на 30% більше, ніж у мідного.
Перетин кабелю - це площа струмопровідної жили на зрізі. Перетин круглої струмопровідної жили кабелю розраховується за формулою площі круга = π × r2, де число π=3,14, а r - радіус. Якщо в жилі кілька зволікань - то перетин жили буде дорівнює сумі перерізів всіх зволікань. Радіус зволікання вимірюється штангенциркулем, а дуже тонких дротиків - мікрометром.
Запас по перерізу потрібен. Запас, звичайно, не завадить. Але потрібно знати міру. Так, будь-які побутові розетки-вимикачі розраховані максимум на 16А (3,2 кВт=16А х 220В) та підключення розетки кабелем 4 мм2, з пропускною здатністю 8кВт - це марна трата грошей. Крім того, кабель перетином 4 мм2 влізе далеко не у всяку розетку. Розумні перерізу в побутових електромережах з міді: 1,5-2,5 мм2 на розетки і 0,75-1,5 мм2 на освітлення.
Таблиця:
- СВІТЛОДІОДНІ ПАНЕЛІСвітлодіодні панелі – це Led світильники, що мають дуже тонкий алюмінієвий корпус і розсіювач матовий або ж прозорий, який створює м'який заливний світло, рівномірно освітлюючи приміщення.СВІТЛОДІОДНІ ПАНЕЛІ